FARO organizirao radionicu izrade nakita povodom akcije „Čisto Jadransko more za buduće generacije“ i Eko akcije čišćenja podmorja Luke Rovinj
7. lipnja 2022.

IRENA – Istarska Regionalna Energetska Agencija u subotu, 04. lipnja 2022., organizirali su događaj – „Čisto Jadransko more za buduće generacije“ na Trgu Maršala Tita u Rovinju.

Eko akciji čišćenja podmorja Luke Rovinj koja će krenula je ispred Kluba za podvodne aktivnosti Rovinj u 9:30.

Organizatori: Kpa Rovinj, IRENA – Istarska Regionalna Energetska Agencija, IRB Centar za istraživanje mora, Rovinj – Rovigno, Crveni Križ Rovinj, Grad Rovinj – Città di Rovigno, Rovinj Tourist Board, @Lučka Uprava Rovinj, Vatrogasci Jvp Rovinj-Rovigno, Komunalni Servis Rovinj – Servizio Comunale Rovigno.

Događaj „Čisto Jadransko more za buduće generacije“ se organizirala kako bi se odraslima i djeci približila problematika morskog otpada i to na interaktivan način. Zato isti kombinira više različitih pristupa – od zanimljivih kvizova, radionica, anketiranja građana, izložbe dječjih radova, predstave, prikazivanja video materijala i intervjua sa sudionicima kroz koji će građani naučiti više o toj problematici te niz drugih popratnih sadržaja.

Događaj se proveo u sklopu EU projekta MARLESS – MARine Litter cross-border awarenESS and innovation actions, koji se financira kroz Program prekogranične suradnje Italija-Hrvatske 2014-2022, u kojem osim IRENA-e sudjeluje i Centar za istraživanje mora Rovinj, također suorganizator događaja.

Članovi udruge FARO sudjelovali su organizacijom radionica nakita od otpadaka.
Naučili smo sudionike radionice RECIKLAŽI 🙂

Više o samome eventu pročitajte na ovim stranicama.

 

Ostale aktivnosti

» Arhiva