Prijavi se na vikend radionicu pisanja
6. kolovoza 2022.

Započinje novi ciklus vikend radionica pisanja
pod mentorstvom Zorana Žmirića

 

Udruga FARO iz Rijeke organizira vikend radionice kreativnog pisanja za sve koji;

 • imaju talenta za pisanje, ali vam nedostaje inspiracije
 • mislite da nemate talenta, ali oduvijek ste se voljeli igrati riječima,
 • nemate vremena tokom tjedna,

Odvojite jedan vikend za sebe i krenite s nama na spisateljsko putovanje i odmak od svakodnevice.

Talent na stranu, dođite i provjerite !

Radionice kreativnog pisanja namijenjene su svima; kako onima koji tek otkrivaju svijet kreativnog pisanja, tako i onima koji su u njega već zakoračili.

Radionice kreativnog pisanja uz mentorstvo istaknutog pisca Zorana Žmirića  na kojima polaznice i polaznici imaju priliku usvojiti teorijska znanja o  osnovama kreativnog pisanja, ali i steći poznanstva i prijateljstva koja traju i nakon završetka ovih jedinstvenih spisateljskih putovanja.

 

Neke od cjelina radionice pisanja su;

   

 1. mjesto i vrijeme
 2. gledište
 3. likovi
 4. dijalog
 5. zaplet
 6. struktura
 7. pripovijedanje
 8. stil
 9. kraj
 10.  

Uz sve navedeno razgovaramo o: 

   

 1. kako i gdje pronaći priču
 2. kako uopće početi
 3. kako se fokusirati
 4. kako izoštriti koncentraciju
 5. kako osnažiti tekst
 6. koje je najbolje rješenje za kreativnu blokadu
 7. kako se piše dijalog te kad je u priči potreban, a kad suvišan
 8. kako i u kojim situacijama se odlučiti za pisanje kratke priče, a kad za pisanje romana
 9. odnosu pisca i čitatelja
 10. kako objaviti knjigu.

 

Vrijeme održavanja radionica pisanja

 
Radionice se održavaju u jutarnjim i poslijepodnevnim satima, a slobodno je vrijeme rezervirano za pisanje i rad na tekstovima. Uz cjelodnevni rad na tekstu, pisat će se i razgovarati o napisanom. Ukupno trajanje vikend-radionice je 15 sati, od petka na večer do nedjelje popodne .


 
Udruga FARO i organizatorica radionice kreativnog pisanja,predsjednica udruge   Nevenka Blažević iza sebe ima uspješno odrađene dvije generacije polaznika radionica kreativnog pisanja i objavu Zbornika kratkih priča, „Pišem ti priču“, polaznika prve grupe iz 2021.godine.

Važnost pisanja i kvalitetnog pismenog izražavanja je dodana vrijednost svakom članu naše zajednice. Poticanje na čitanje i razumijevanje pročitanog čini nas boljima članovima društva.

Nadam se i vjerujem da će komisija prepoznati važnost ovog projekta, jer nam je namjera da se nastavi provoditi i narednih godina. Primorsko – goranska županija će prihvaćanjem ovog projekta biti prepoznata kao podrška povećanju kvalitete kulturnog života građana.

 

Prijavite se na vikend radionice pisanja ovdje.

Ostale aktivnosti

» Arhiva